top of page
MASSZÁZS
A masszázs számomra rezgés és lendület, energia és erő, zene és kreativitás, szépség és kiteljesedés - egyfajta spirituális ölelkezés az univerzummal. Bennem keletkezik és belőlem árad. Testem pórusain keresztül megnyílnak lelkem kapui. Atomjaira bomlik a matéria, megszűnnek a kötődések, megtörténik az elengedés. Szabad leszek. Feltételek nélkül, ok nélkül SZABAD.
Az ájurvédikus módszerek és természetes anyagok gyengéd gyógyító ereje, az energetizáló kínai akupresszúra precizitása, a különleges tibeti Ku-Mnye komplexitásának csodája, a metamorf masszázs finom képi világa és lelket harmonizáló csendje olyan világokba emel, amelyben megtapasztalod a teljes összekapcsolódottság és az egyensúly állapotát.
ÁJURVÉDA
Az ájurvéda India 5000 éves természettudománya. A kifejezés jelentése: "az élet tudománya". Az ősi tudást hordozó szanszkrit nyelvű írások, a Védák nemcsak a filozófia kérdéseit taglalják, hanem abban is segítenek, hogy egész életünkön át megőrizhessük az egészségünket és harmóniánkat. Az ájurvéda örök érvényű igazságai és praktikus alapelvei a modern nyugati világban is megfontolandó alternatívát jelentenek azok számára, akik a gyógyulást és a kiteljesedést keresik. Az eredeti Ájurvéda-írások szerzői Csaraka, Szusruta és Vágbhatta voltak, akik már az ókorban nagy részletességgel jegyezték le az emberi testet megtámadó betegségeket, azok kórokait és kezelési módjait.
Az ájurvéda tudományát hagyományosan nyolc fő ágra osztják:
1. kája-csikitsza: belgyógyászat 
2. sálakja-tantra: fül-orr-gégészet, szemészet
3. viságara-vairódha tantra: toxikológia
4. bála roga-csikitsza: gyermekgyógyászat, nőgyógyászat, szülészet
5. sálja-csikitsza: sebészet
6. bhúta-vidjá: mikroorganizmusok és finomfizikai lények okozta betegségek tana (pszichiátria)
7. vádzsíkarana: szaporodástan
8. raszájana: fiatalítás, egészségmegőrzés
 
Mivel az ájurvéda holisztikus rendszer, ezért az élőlény vagy élet fogalma alatt nem csupán a testet érti. A védikus megfogalmazás szerint az "áju" négy elv összességére és szerves, kölcsönös kapcsolatára utal. Ezek a következők:
Átmá: lélek, vagyis az isteni szikra, amely a tudat forrása a testben és a tényleges önvalónk. A többi alkotóelem csupán egy anyagi burkot képez a lélek körül.
Manasz: az elme, amely a pszichés működések, vagyis a gondolkodás, érzés, akarat végrehajtásának és az emlékek tárolásának színtere.
Indriják: az érzékszervek (a hallás, látás, szaglás, ízlelés, tapintás, valamint a beszéd, járás, munkavégzés, szaporodás és ürítés érzékszervei).
Saríra: a fizikai test, amely öt őselemből áll: föld, víz, tűz, levegő, éter.

Az ájurvéda egyik alapelmélete az 5 elem tana (panchamahabootha). Nézete szerint az univerzumban minden élő és élettelen dolgot 5 alapvető elem alkotja, amelyek az anyagi létezés öt állapotát képviselik. Ezek a Föld, a Víz, a Tűz, a Levegő és a Tér. Az 5 elem tana szerint az ember az univerzum kicsinyített mása. Minden, ami megvan a kozmikus testben, az emberi testben is jelen van valamilyen megváltozott formában. Az ájurvéda úgy tekinti, hogy minden ebből az öt elemből áll össze. Minden elem rendelkezik bizonyos tulajdonságokkal és jellemzőkkel. Ezeknek a tulajdonságoknak az ismerete alapvetően szükséges ahhoz, hogy megértsük az emberi testet és annak működését egészséges és beteg állapotban.

Föld (Prithvi): az anyag szilárd állapota, amelynek tulajdonságai a stabilitás, szilárdság vagy ridegség. A Föld állandó szubsztancia, amely testünkben is megnyilvánul: a csontokban, a sejtekben, a szövetekben a Föld elem fizikai struktúrája van jelen, amelyen keresztül áramlik a vér és az oxigén. Érzékszervi kapcsolatban áll az orral, a szaglással.

Víz (Jala): az anyag folyékony állapota, amelynek tulajdonsága a folyás. A víz szubsztanciájában nincs stabilitás. Érzékszervi kapcsolatban áll az ízleléssel, a nyelvvel.    

Tűz (Agni): az az erő, amely a szilárd szubsztanciát folyékonnyá vagy légneművé alakítja, és fordítva. A Tűz elem tulajdonsága az átalakulás/átalakítás. Nincs anyagi formája. Érzékszerbi kapcsoltban áll a látással, a szemekkel. 

Levegő (Vayu): az anyag légnemű formája, amelynek tulajdonsága a mozgékonyság és dinamizmus. A levegő forma nélküli létező. Érzékszervi kapcsolatban áll a tapintással, a bőrrel.

Tér (Akasha): az a mező, ahol minden megnyilvánul, ahova minden visszatér és ahol a dolgok történnek. Nincs fizikai megnyilvánulása, csupán a távolságban létezik, amelyben az anyag leválasztódik/elkülönül. Érzékszerbi kapcsolatban áll a hallással, a fülekkel.      

A világmindenség minden létezője ebből az öt elemből áll, még az atomokban is megnyilvánulnak. Ugyanakkor, ha megvizsgáljuk ezeket a szubsztanciákat, azt látjuk, hogy bár minden elem jelen van minden létezőben, közülük az egyik dominál, és ez alapján a domináns elem alapján kapta a nevét a létező. Például a tejben van Föld elem, ami a folyadék formáját adja, van Tér elem, amely helyet ad neki, és még másik három – de mégis a Víz elem a domináns, ezért azt mondják, hogy a tej a Víz elemből keletkezett.     

A dósák

Az 5 elem rendszerén alapszik az ájurvéda másik alapelmélete, a három biológiai minőség vagy más elnevezéssel szabályozó erő, a három dósa (tri-dosha) rendszere. A dósák fiziológiai jellemzők, amelyek a fizikai test teljes működését irányítják.  Ezek a váta (szél), pitta (tűz) és kapha (nyirok) dósák, amelyek minden emberben más-más arányban vannak jelen. A váta a levegő és a tér elem kombinációja, a pittát a tűz elem alkotja, a kaphát pedig a föld és a víz elem kapcsolódása adja. A dósák aránya határozza meg a prakritit, vagyis a testalkatot. Az ájurvéda minden terápiát személyre szabottan, az egyéni testalkatnak megfelelően alkalmaz. Életünk során a környezeti hatások, a táplálkozás, a fertőzések és más hatások módosíthatják a dósák születéskori arányát – ez a felborult egyensúly okozza a betegségeket.

 

Ama

A betegségek kialakulásának másik fő oka az ájurvéda szerint a tökéletlenül megemésztett táplálék szervezetben rekedt maradványaiból származó méreganyagok (ama).

TIBETI KUM-NYE TERÁPIA

Az ősi tudást hordozó hagyományos tibeti gyógyászat részeként ismert ún. gyengéd terápia, a Kum-Nye masszázst és más külsőleg végzett terápiás módszereket (mint gyógynövényes fürdők, hideg és meleg borogatások, gyógynövénypépes dunsztkötések, melegített olajozás, gőzölés, stb.) alkalmaz a testi és lelki jól-lét megőrzésére. A Kum-Nye masszázs többféle technikát egyesítve, komplex módon kezeli a testet: alkalmaz gyógynövényes olajokat, kötőszöveti manuálterápiát, mély szöveti kezelést, a test speciális pontjainak beazonosításának és kezelésének módszerét, az ízületek kimozgatását és a test melegítését. A Kum-Nye terápiát tibeti orvosok és jógik évszázadokon át alkalmazták izom- és ízületi fájdalmak enyhítésére, az ízületek kimozgatására, a merevség csökkentésére, az idegrendszer egyensúlyban tartására, a száraz és repedezett bőr megfiatalítására, a fizikai és mentális test tüneteinek enyhítésére, az aggódás, a depresszió és a bánat feloldására, az álmatlanság és a székrekedés megszüntetésére, valamint az emésztés egészséges ritmusának fenntartására. Ez az egyik legősibb masszázs-rendszer a világon és a hagyományos tibeti gyógyászat egyik legfontosabb eleme.

 

HANGTERÁPIA TIBETI ZENGŐTÁLAKKAL

A hangtálakkal végzett terápia a hangrezgés jótékony hatását használja ki. Lévén, hogy testünk mintegy 70%-a víz, remekül közvetíti a hangrezgéseket. A hangok rezonanciáját a világ szinte minden kultúrájában kiaknázták a természetes gyógyulás elősegítésére. A sámánok által dobolással és kiáltásokkal keltett transzállapotban bekövetkezett gyógyulások közismertek. Ázsiában inkább csengők, kürtök és edények, rezgéseit, valamint az emberi hangokat (egyes hangok, mantrák zengetése) hívják segítségül a kolostorokban, templomokban zajló gyógyító szertartásokhoz, a pujákhoz, amely ugyancsak a transzállapothoz hasonló állapotba hozza a résztvevőket. A hangtálakat tibeti zengőtálak néven ismerjük, de alkalmazzák őket gyógyításra Indiában, Nepálban is. Gyógyító hatásukról a Védák is említést tesznek.  

Anyagukat tekintve a tálak 5-7-12 féle fémből készülhetnek. Indiában leginkább 7 fémből (arany, ezüst, higany, réz, ón, vas, ólom) készítik kézi munkával, de Nepálban vagy Tibetben is vannak tálkészítő mesterek, akik a több évszázados hagyomány szerint hagyományosan egy szertartás keretében, gyógyító mantrák zengetésével, kovácsolással alkotják meg ezeket a csodálatos gyógyító hangszereket. A tálak csoportosításuk szerint kétfélék: a kisebb méretűek a fej és a felső test kezelésére alkalmasak. Jin jellegük miatt az energiaszegény testrészeken alkalmazzuk őket, leginkább a nyirokkeringés fokozására, ízületi problémák kezelésére és porc-forgók kopásának csökkentésére használhatók. A nagyobb, Yang típusú tálak erőteljesebb hangzásúak, görcsoldásra, méregtelenítésre, fájdalomcsillapításra, légzésjavításra használhatók, feloldják a lerakódásokat, a meszesedést és a salakanyagokat. Mélyre ható rezgésük felébreszti a sejteket a sejtmembránra gyakorolt hatásukon keresztül, de a csontvelőre is hatnak. 

 

A gyógyító hanghullámok 3 ismert tartományba sorolhatók (Balla Tibor felosztása):

Alfa hangtartomány: ellazítja a testet, lecsendesíti a tudatot.

Théta hangtartomány: a mélyalvás szintjén hat, közel azonos Földünk pulzálásával. Ez a rezonancia felold, beépít, öngyógyító folyamatokat indít el, kezeli az érzelmi blokkokat és a feszültséget, javítja a légzést, méregtelenít, minden ellentétes (beteg) hullámú frekvenciát semlegesít. A legtöbb kezeléskor már ez alkalommal beindul a gyógyulás, rögzülnek a gyógyító energiák, javul az állapot. Mindig a kezelt személy szervezete határozza meg, hogy melyik szinten fogadja el a gyógyító rezgéseket,- a többit kiközvetíti a szervezetből a test öt végpontján (fej, kezek, lábak). A beteg rezgések is ily módon távoznak.

Delta hangtartomány: súlyosabb betegségek, nagyobb feszültségek esetében kikapcsolja a testérzést, hogy akadálytalanul "át tudja mosni" a testet, a mentáltestet. Beállítja a testemlékezést, hogy az eredeti (gyermekkori) állapotra hangolhassa át. Ilyenkor a beteg éber tudattal rendelkezik, sokszor nem érzi testét, illetve a tudat is és a test is kikapcsolhat, attól függően, hogy a gyógyítás anyagi vagy mentális szinten történik. Ezzel a terápiával nagyobb eredményeket tudtam elérni, mint amit a szkeptikus elmémmel fel tudtam valaha is fogni. Csodálatom a zengőtálakkal kapcsolatban még mindig nem a megfelelő kifejezés.” (Forrás: www.balla-hangterapia.hu):         

MEDITÁCIÓ
A meditáció gyakorlásával elcsendesülünk, belső békénk elmélyül és éberré válunk mindenre, ami körülöttünk és bennünk történik. Megértjük a miérteket és a hogyanokat, életszemléletünk megváltozik, amelynek hatására az életet könnyedén vesszük, a bonyolultságok leegyszerűsödnek és minden áttekinthetővé, átláthatóvá és megoldhatóvá válik. A meditáció elvezet a végső önismerethez, valódi Önmagunkhoz. 
GERINCJÓGA
A jóga az egyik legjobb dolog, amit magunkért tehetünk. Gyakorlásával fizikai, mentális szinten is rugalmassakká, befogadókká, elfogadókká válunk, lecsendesednek a bennünk zajló viharok és gondolataink letisztulnak, életszemléletünk, látásmódunk megváltozik, egészségesebbé válik.   

 

PRÁNA GYÓGYÍTÁS

A prána életenergiát jelent, amely mindent és mindenkit áthat. Nélküle nem létezne az élet, s elengedhetetlenül fontos egészségünk megőrzéséhez, vagy a gyógyuláshoz. Az emberi test „automatikusan” képes a prána energia felvételére (a levegőből, a föld energiájából, a növényzetből - természetből, a napsugárzásból, az élelmiszerekből). A prána gyógyítás azon a természeti törvényen nyugszik, mely szerint a prána energia tudatosan is átadható mások számára, és ezáltal a bennünk rejlő öngyógyító folyamatok jelentősen gyorsíthatók.
A  prána gyógyítás technikája
A prána gyógyítás során - a fizikai test érintése nélkül - pásztázással (az energiatest kézzel történő kitapintásával) megállapíthatók az energiatestben (aurában), az energiaközpontokban (csakrákban), és belső szervekben lévő elváltozások, vagyis a prána hiány vagy a prána felgyülemlés. A prána gyógyítás tisztító technikáival - amely általános tisztításból (aura tisztításból), az energiaközpontok és a beteg szervek tisztításából áll - eltávolítjuk a szennyezett, beteg, elhasznált energiákat. Bizonyos esetekben (pl. fájdalmaknál) egy alapos tisztítás azonnali állapotjavulást eredményez.
Az energetizálás szintén a test érintése nélkül történik úgy, hogy a gyógyító külső forrásból (valamely csakrán keresztül) vesz fel és továbbít nagy mennyiségű prána energiát. Ez egy olyan koncentrált energiaátvitelt jelent, amelynél néhány másodperc is elegendő lehet az energiaközpont vagy beteg testrész feltöltéséhez. Mivel a prána gyógyító nem a saját energiáját használja, ezért naponta akár több beteget is képes kezelni kimerültség nélkül.
A prána gyógyítás hatásai
A prána energia gyógyítás segítséget jelent valamennyi fizikai betegség kezelésében, akár önállóan, akár a hagyományos orvoslás kiegészítéseként. Gyorsítja a gyógyulás ütemét, csökkenti vagy kivédi a szövődmények kialakulását, enyhíti az egyéb kezelések (pl. kemoterápia) kedvezőtlen mellékhatásait. A prána energia gyógyítás 3. szintje lehetőséget biztosít a pszichés betegek eredményes kezelésére, állapotuk javítására. Nem csupán a tünetek kezelésével éri el a kívánt hatást, hanem a probléma „gyökerének” eltávolításával. Az ősi Indiában és Kínában a legmegbecsültebb gyógyítók azok voltak, akiknek nem voltak beteg pácienseik! Hogyan lehetséges ez? A gyógyító rendszeresen végigjárta a pácienseit és - tudva, hogy az energiatestben még azelőtt eltéréseket észlelhetők, mielőtt egy betegség kialakulna - megelőző prána kezelésekben részesítette őket. Így továbbra is egészségesek maradtak! Ha e kezelések elmaradtak volna, néhány nap vagy hét elteltével a betegség tünetei fizikailag is megnyilvánulhattak volna. Egy nagy tapasztalattal rendelkező, gyakorlott prána gyógyító manapság is képes lehet arra, hogy előre jelezzen egy betegséget és tudja a módját, hogyan előzze meg a bajt.
A prána gyógyítás alapelvei
A prána gyógyításnak nem célja, hogy a hagyományos gyógyítást felváltsa, csupán kiegészíti azt. Ha a tünetek nem szűnnek, vagy súlyos betegségről van szó, forduljunk azonnal orvoshoz, és egy képzett prána gyógyítóhoz. A prána gyógyítók nem orvosok, de orvosok lehetnek prána gyógyítók. A prána gyógyítók nem állítanak fel orvosi diagnózist. A prána gyógyítók nem írnak fel gyógyszereket és/vagy gyógymódokat receptre. A prána gyógyítók nem avatkoznak be a felírt gyógyszeres és/vagy egyéb orvosi kezelésbe. 
 
RINGATÓ TERÁPIA
Az anyaméh biztonsága. A szeretet feloldozó ölelése. A lélek hullámzása. Az univerzum pulzálása. Ősbizalom. Súlytalanság. A angyali érintés. Kiáradás. Eelkedettség. A ringatás a természet szeretetteljes gesztusa, amely a gyengédség erejével szabadítja fel és oldja ki a tudattalan bugyraiban lappangó, zavaró emlékeket. Bensőséges, elengedő és megengedő, beteljesítő és egyben kiürítő. A gyengédség érintése. A megszabadulás maga.

 

Massage Salts
AYU 4.jpg
AYU3.jpg
AYU6.jpg
AYU.jpg
AYU DOSHA.png
ku-nye-massage.jpg
massage%20singing%20bowls.jpg
Tibetan-singing-bowls-massage-.jpg
sound-therapy-718x581c.jpg
meditation3.jpg
Seniors+yoga_mid.jpg
PRANA CHOAKOKSUI.jpg
PRANAHEALING.jpg
HOLISTIC PULSING.png
bottom of page